WEBSHOP VYŽADUJE COOKIES, PROSÍM ZAPNITE HO!
BLOG
 LUDO PARK

LUDO PARK je súbor jednoduchých spoločenských hier pre deti od 2 rokov. Obsahuje tieto 4 hry: chytanie udicou, pexeso, loto a doskovú hru húsky (goose game). Najmenší hráči si precvičia šikovnosť, pamäť a skúsia hrať podľa pravidiel. Roztomilý a zároveň vtipný dizajn je od Claudie Boldt. 
Škatuľa je pevná, z každej strany plná obrázkov a spodná strana slúži ako hracia doska pre hru húsky.

Obsah je z dreva a z pevného kartónu. V plastovej časti udice, ktorá slúži na chytanie, sa ukrýva magnet.
So štvoricou drevených zvieratiek sa hrá loto a húsky, ale deti si ich určite začlenia ako postavičky do akejkoľvek vymyslenej hry.

Lovenie udicou je pre jedného a viac hráčov. Všetky drevené medailóniky uložíte do škatule, vezmete si magnetickú udicu a začnete chytať. Každý hráč sa pokúsi uloviť jedno zvieratko. Keď sa mu to podarí, môže skúsiť ďalší, a stále na striedačku. Hra si vyžaduje nielen šikovnú ruku, ale aj trpezlivosť, a to aj voči ostatným hráčom.

Pexeso je pre jedného a viac hráčov. Drevené medailóniky otočíte rubovou stranou nahor a potom už hľadáte páry. Zvieratká na medailónikoch nie sú úplne rovnaké a pre vytvorenie páru je rozhodujúca farba pozadia. Výborná a osvedčená hra na precvičenie pamäti.

Loto je pre 2 až 4 hráčov. Každý hráč si zvolí svoju kartu a zvieratko, ktoré postaví do obdĺžnička navrchu karty. Medailóniky poukladáte do škatule, otočené lícom nadol, a postupne ich otáčate. Ak hráč nájde medailónik zo svojej karty, položí ho na príslušné miesto. Ak je medailónik iný, položí ho späť do škatule a na rade je ďalší hráč. Vrátený medailónik sa môže hodiť ďalšiemu hráčovi, a ak ten dával dobrý pozor, musí si ho už len zo škatule zobrať a položiť na svoju kartu – pozornosť sa vypláca. Každý hráč má na otočenie zakaždým jeden pokus. Kto ako prvý vyplní svoju kartu, ten je víťaz. Táto hra nie je len o šťastnej ruke, ale aj o pozornosti.

Hra húsky je pre 2 až 4 hráčov. Každý hráč si zvolí jedno zvieratko. Štartovacie políčko je prázdny košík, ktorý sa počas hry akože plní – v cieli je už plný. Zvieratká sa po hracej doske pohybujú po farebných políčkach, podľa toho, akú farbu hráč hodí. Keď sa zvieratko dostane na políčko s líškou alebo krtkom, posúva sa na ďalšie políčko s takýmto zvieratkom – v závislosti od polohy tohto políčka to môže byť pohyb vpred, ale aj vzad. Cieľové políčko je štvorfarebné, a to znamená, že keď je hráč blízko cieľa, dostane sa doň akoukoľvek farbou. Hra, pri ktorej si dieťa užije príjemný pocit víťazstva, ale učí sa aj prijať prehru.
ĎALŠIE ČLÁNKY

MEMO TROPICO

25.9.2017

So spoločenskou hrou MEMO TROPICO si zábavným spôsobom precvičíte pamäť, najmä pamäť krátkodobú. V hre nejde o žiadne vedomosti, iba o schopnosť (za)pamätať si. Hra je určená pre 3 až 5 hráčov vo veku od 5 do 10 rokov.

ČÍTAŤ CELÝ TEXT

ŠITIE – BROŠNE

25.9.2017

Sada na šitie BROŠNE od Djeco patrí ku kreatívnym sadám, ktoré sú určené pre staršie deti. Výrobcom odporúčaný vek je od 7 do 13 rokov – podľa našich skúseností pokojne aj od 30 rokov, napr. ak vôbec nezvyknete šiť.

ČÍTAŤ CELÝ TEXT 2015 © 4toys.sk 
 web developed by Cstudios s.r.o.